Pensionāru pavadonis ierosinās cilvēkam tīkamas  aktivitātes, piemērotas gan viņa emocionālajam, gan veselības stāvoklim, un pavadīs viņu šajā piedzīvojumā.

  • Baudīt kultūras dzīvi – pavadonis var būt lieliska kompānija, pavadot cilvēku uz teātri, operu vai izstādi. Turklāt pensionāru pavadonim ir plašs redzes lauks par aktuālajiem kultūras notikumiem, tāpēc viņš var ieteikt cilvēka vecumam un interesēm atbilstošākās izrādes vai citus pasākumus.
  • Doties pastaigā vai nūjot. Pensionāru pavadonis var ar cilvēku doties pastaigā gar jūru vai parkā vai arī nūjot. Pavadonim ir nūjošanas sertifikāts, var ierādīt cilvēkam pareizu, veselībai piemērotu nūjošanas tehniku.

Uzklausīt vai parunāt par dzīvi. Veciem cilvēkiem patīk parunāt par dzīvi vai arī izstāstīt savu dzīves stāstu – pensionāru pavadonis ir labs sarunu biedrs, turklāt viņš arī ļoti labi māk klausīties.

  • Doties nelielā, bet aizraujošā ekskursijā. Pensionāru pavadonim ir daudz ideju, kurp varētu doties, piemēram ekskursijā uz botānisko dārzu vai Brīvdabas muzeju. Ekskursijās var doties gan divatā ar pavadoni, gan nelielā grupā – ar citiem, dzīvi un piedzīvojumus mīlošiem, pensionāriem.

Draudzīgs atbalsts un sapratne cilvēkiem pēc insulta, Alcheimera slimniekiem u.c. Cilvēkam, kam ir kustību vai komunikācijas ierobežojumi, ir īpaši svarīgi zināt, ka viņu saprot un velta uzmanību. Pensionāru pavadonis radīs kontaktu ar cilvēku arī šādā situācijā,palasīs priekšā vai kā citādi palīdzēs uzlabot omu un dzīves kvalitāti. Piemēram, Alcheimera slimniekiem pirmajās slimības stadijās  var ierosināt vienkāršas rotaļas vai  mazo motoriku veicinošus priekšmetus – ar mērķi aktivizēt smadzeņu darbību un profilaktiski ierobežot tālāku slimības attīstību, pensionāru pavadonim ir arī pieredze pavadīt cilvēku ar ierobežojumiem, piemēram, ratiņkrēslā.